• SPOTKANIE PO LATACH

     • SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 1  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 2  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 3  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 4  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 5  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 6  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 7  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 8  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 9  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 10  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 11  SPOTKANIE PO LATACH - Obrazek 12   Wyśmienicie bawiliśmy się 14 lipca w Perłach podczas kolejnego festynu „Spotkanie po latach”. Mimo że chmury wciąż krążyły i co jakiś czas padało, nie odstraszyło to wszystkich, którzy chcieli powspominać, pobiesiadować, spotkać się ze znajomymi i potańczyć.

          Tego dnia do Pereł przybyli dawni i obecni mieszkańcy całej okolicy, ich przyjaciele, krewni, znajomi, starsi i młodsi. Dzieci mogły skorzystać ze zjeżdżalni, wystroić się w różne przebrania i wziąć udział w konkursach. Do przeciągania liny chętnych nie brakowało, a zawsze zwyciężały … wiadomo – dzieci! Znaleźli się też miłośnicy wędkarstwa, którzy rywalizowali w zawodach wędkarskich. Trudny był wybór zwycięzcy w konkursie tworzenia mumii, dlatego też wszyscy zostali nagrodzeni.  Mogliśmy też podziwiać brawurową jazdę samochodami terenowymi, chętni mogli zająć miejsce dla pasażera.

           „Parkiet” i w deszczu był zajęty, do tańca przygrywał zespół Sidorki, od lat związany z Perłami. W przerwach czas biesiadowania umilały piosenki w wykonaniu chórów Josephus i Ojczyzna. Zabawa trwała do białego rana, najwytrwalsi pewnie nadal słyszą muzykę, która porywa do tańca, i już liczą na kolejne spotkanie za rok.
              Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację, bez ich pomocy spotkanie nie byłoby takie udane.

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 1    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 2    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 3  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 4    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 5    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 6 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 7    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 8    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 9  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 10    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 11    UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 12  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 13   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 14   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 15  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 16   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 17   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18 - Obrazek 18 22 czerwca o godz. 11.15 rozpoczął się uroczysty apel kończący rok szkolny 2017/18. Pani Marzena Mokrzecka powitała serdecznie wszystkich gości, powitała także uczniów, rodziców i pracowników szkoły.  Przedstawiciele rodziców uczniów klasy V wręczyli cegiełkę o wartości 210 zł na potrzeby szkoły.
            Następnie głos zabrali uczniowie klasy III, którzy przygotowali wzruszającą niespodziankę swojej wychowawczyni Agacie Kuleszy. Trzecioklasiści recytowali, śpiewali i płakali.
            Po tym występie usłyszeliśmy miłe słowa wygłoszone przez wiceburmistrza  Andrzeja Lachowicza i szefową ZOEASiP Bożenę Stępak.
              W dalszej części wręczone zostały podziękowania i  tytuły „PRZYJACIELA SZKOŁY”.  Podziękowania za bezinteresowną pomoc w całym roku szkolnym otrzymali:
      - Wioletta Banasiewicz,
      - Dorota i Grzegorz Krukowscy,
      - Agnieszka Korzeniecka,
      - Edyta Wolańska,
      - Agnieszka Kowalik,
      - Mariola i Jarosław Fokowie,
      - Marzena Kochan,
      - Grzegorz Krukowski,
      - Emilia Grodzewicz,
      - Piotr Jaskóła,
      - Andrzej Kulpan,
      - Lena Anzulewicz,
      - fundacja Rotary,
      - Koło Łowieckie „Mazury”.
      Tytuł „PRZYJACIELA SZKOŁY” przyznano senatorowi Wiesławowi Pietrzakowi.

      Następnie wychowawcy klas IV – VII wręczyli świadectwa i nagrody najlepszym i wyróżniającym się uczniom poszczególnych klas:

      • kl. IV: Wiktoria Guzman, Iga Kozłowska, Magdalena Siemaszko;
      • kl. V: Natalia Chmurzyńska, Martyna Dreksler, Anna Królak;
      • kl. VI: Gabriela Cichosz, Anita Husar, Rafał Kowalik, Ewelina Pióro, Nadia Stasiak, Adrian Vittek;
      • kl. VII: Szymon Buczko, Laura Krukowska.

      Czternaścioro uczniów ze średnią ocen 4,75 i powyżej oraz co najmniej bardzo dobrym zachowaniem otrzymało stypendia:
      - Laura Krukowska, Szymon Buczko, Martyna Dreksler, Nadia Stasiak, Magdalena Siemaszko,
      - Wiktoria Guzman, Natalia Chmurzyńska, Gabriela Cichosz, Anita Husar, Ewelina Pióro,
      - Iga Kozłowska, Anna Królak, Adrian Vittek, Rafał Kowalik.
      Przyznano także stypendia za osiągnięcia w sporcie. Otrzymali je:
      - Martyna Wojciechowska,
      - Rafał Kowalik, Łukasz Kukułka, Adrian Vittek.

      W tym roku Rada Pedagogiczna postanowiła przyznać tytuły i wręczyć medale w dwóch kategoriach:
      - SPORTOWIEC ROKU: Rafał Kowalik, Łukasz Kukułka, Adrian Vittek,
      - PEREŁKA ROKU: Rafał Kowalik.
               Po apelu uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, odebrali świadectwa i udali się na zasłużony odpoczynek.

     • Wojewódzkie rozgrywki w Tenisie Ziemnym Szkół Podstawowych w Olecku

     • Wojewódzkie rozgrywki w Tenisie Ziemnym Szkół Podstawowych w Olecku - Obrazek 1Dnia 15 czerwca reprezentant naszej szkoły  Adrian Vittek wziął udział w wojewódzkich rozgrywkach w tenisie ziemnym w Olecku. Na kortach rywalizowało 15 zawodników z całego województwa. Adrianowi udało się zająć V miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dlalszych sukcesów.  

     • MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH

     • MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 1   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 2   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 3  MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 4   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 5   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 6   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 7   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 8   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 9   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 10   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 11   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 12   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 13   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 14   MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH - Obrazek 15   12 czerwca na naszym szkolnym boisku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego Dziewcząt i Chłopców w Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Dziewczęta uczestniczyły w  turnieju po raz drugi, chłopcy – po raz piąty. O czołowe miejsca rywalizowały drużyny z: Buder, Sobiech, Pozezdrza, Węgielsztyna, Radziej i Pereł. Na szczęście pogoda tego dnia sprzyjała graczom, zawodnicy dzielnie walczyli, a pozostali uczniowie kibicowali. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Po wyniku remisowym o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Po wyjściu z grupy rozegrane zostały pełne emocji mecze półfinałowe i finałowe.

          Po podsumowaniu wyników przystąpiono do wręczenia pucharów i dyplomów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
      * w kategorii dziewcząt:
      - I miejsce – SP Budry,
      - II miejsce – SP Węgielsztyn,
      - III miejsce – SP Sobiechy,
      - IV miejsce – SP Radzieje,
      - V miejsce – SP Pozezdrze,
      - VI miejsce – SP Perły;
      * w kategorii chłopców:
      - I miejsce – SP Węgielsztyn,
      - II miejsce – SP Pozezdrze,
      - III miejsce – SP Sobiechy,
      - IV miejsce – SP Perły,  
      - V miejsce – SP Budry,
      - VI miejsce - SP Radzieje.

           Przyznano również wyróżnienia indywidualne w obu kategoriach:
      - najlepszy zawodnik – Bartosz Stec i Martyna Wojciechowska ,
      - najlepszy strzelec – Kacper Dowejko i Joanna Szewczuwianiec,
      - najlepszy bramkarz – Andrzej Bystrzycki i Małgorzata Barycz.
             Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich trenerom i współorganizatorowi, którym był OSiR Węgorzewo.

     • KLASA VI W PIZZERII

     • KLASA VI W PIZZERII - Obrazek 1    KLASA VI W PIZZERII - Obrazek 2    11 czerwca uczniowie klasy VI uczestniczyli w warsztatach robienia pizzy. Po przybyciu do pizzerii Al Centro w Węgorzewie uczniowie zostali zapoznani ze sposobem wyrabiania ciasta. Po otrzymaniu cennych wskazówek w dwuosobowych grupach sami nakładali produkty na przygotowanym cieście. Następnie ze smakiem zjedli przygotowane przez siebie pizze.

     • Rejs

     • Rejs - Obrazek 1 Rejs - Obrazek 2 Rejs - Obrazek 3 Rejs - Obrazek 4

         W ramach jednej godziny zajęć wychowania fizycznego w klasie VI i VII p. Regina Flis prowadziła podstawowe szkolenie żeglarskie dla części uczniów tych klas. Szkolenie zakończyło się dwudniowym rejsem po jeziorach: Święcajty i Mamry.

         W wyprawie tej uczestniczyło dziewięcioro śmiałych uczniów naszej szkoły: Szymon Buczko, Izabela Grabarz, Laura Krukowska, Radosław Kuna, Patrycja Olbryś, Gabriela Śliwka, Dominika Wandzelis, Anita Husar, Aleksander Wróblewski.

      Żeby rejs mógł się odbyć, otrzymaliśmy od kierownictwa „Róży Wiatrów” w Węgorzewie dwa jachty do naszej dyspozycji (Fortuny 27, na których niedawno ścigali się Youtuberzy!). Oczywiście za darmo!!! Za co bardzo jesteśmy wdzięczni i dziękujemy!!! Jachtem „Ukąś” dowodził pan Grzegorz Krukowski – tata Laury, a drugim jachtem „Ugryź” dowodziła pani Regina. Z Panem Grzegorzem żeglowała też pani Edyta Szarmacher-Stasiak, nasza wspaniała opiekunka.

       

        Rejsowa przygoda rozpoczęła się 9 czerwca o godzinie 10.00 w porcie „Róży Wiatrów” w Węgorzewie. Pogoda nam dopisała przez cały czas trwania rejsu, było piękne słońce i lekki, przyjemny wiatr. Wiatr w sam raz do zdobycia pierwszych szlifów żeglarskich.

      Wszyscy uczestnicy rejsu uczyli się sterować jachtem, obsługiwać silnik oraz pracować w charakterze członka załogi. Największą atrakcją okazały się kąpiele w kamizelkach na głębokiej wodzie przy zakotwiczonych jachtach. Podczas wieczornego ogniska w porcie „Góra Wiatrów” odwiedziła nas pani Dyrektor Marzena Mokrzecka z miłą niespodzianką – lodami. W zamian za smakołyki zaprosiliśmy ją na żeglowanie następnego dnia. Pani Marzena kierowała jachtem tak dobrze jak kieruje naszą szkołą! Brawo!

         Mile spędzony czas najlepej oddadzą zdjęcia i krótkie filmy wykonane przez załogantów.

         Z żeglarskim pozdrowieniem: a-hoj!

     • „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH

     • „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 1    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 2    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 3  „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 4    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 5    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 6   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 7    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 8    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 9   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 10    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 11    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 12   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 13    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 14    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 15   „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 16    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 17    „KOWBOJSKA PRZYGODA” W PERŁACH - Obrazek 18  8 czerwca po południu do naszej szkoły przybyli uczniowie, ich rodziny, znajomi, przyjaciele, także absolwenci i pracownicy, aby wziąć udział we wspólnej zabawie pod hasłem „Kowbojska przygoda”. Pogoda dopisała, a świetne humory sprawiły, że wszyscy chętnie korzystali z atrakcji, które zostały przygotowane na ten dzień. 
            W części artystycznej zaprezentowali się artyści z różnych klas. Na początku usłyszeliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych, następnie uczniów kl. I, potem ponownie w wesołej piosence i tańcu wystąpili najmłodsi, a na zakończenie piosenkę pt. „Noc czerwcowa” przy dźwiękach gitar i ukulele zaśpiewali uczniowie kl. III – VII.
           Dalsza część festynu to gry, zabawy i zawody na świeżym powietrzu. Do konkurencji na wesoło stanęli dorośli i dzieci. Było przeciąganie liny, przechodzenie pod poręczą, strzały z łuku, przenoszenie piłeczek na czas itp. Rywalizacja była ogromna, doping jeszcze większy, a najwięcej było radości i śmiechu.

           W międzyczasie ustawiały się kolejki do zjeżdżalni, placu zabaw, kramu rozmaitości i loterii fantowej.

      Na zakończenie wszyscy chętni mogli odpocząć przy ognisku, posilić się kiełbaską, bułeczką i napojem, które ufundowane zostały przez Koło Łowieckie „Mazury”.
               Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wspólną zabawę.

     • Akademia pizzy

     • Akademia pizzy - Obrazek 1   Akademia pizzy - Obrazek 2   Akademia pizzy - Obrazek 3   Akademia pizzy - Obrazek 4    Akademia pizzy - Obrazek 5    Akademia pizzy - Obrazek 6    Akademia pizzy - Obrazek 7   Akademia pizzy - Obrazek 8    Akademia pizzy - Obrazek 9   Akademia pizzy - Obrazek 10   Akademia pizzy - Obrazek 11    Akademia pizzy - Obrazek 12   6 czerwca 2018 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w „Akademii pizzy", czyli w warsztatach robienia pizzy. Zajęcia odbyły się w pizzerii Al Centro w Węgorzewie. Uczniowie poznali sposób wyrabiania ciasta. Samodzielnie wybierali produkty i stworzyli dowolne pizze. Na koniec z wielkim smakiem mogliśmy je zjeść.

           Przy okazji wyjazdu klasy I-III odwiedziły Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną. Przyjęto nas bardzo serdecznie. Zapoznaliśmy się z pomieszczeniami, obejrzeliśmy księgozbiór i piękne dekoracje. Pani Paulina Kołowszyc przeczytała nam bajkę, której wysłuchaliśmy z zainteresowaniem. Niespodzianką był również przygotowany dla nas poczęstunek. W tym czasie uczniowie klasy O zwiedzili Muzeum Kultury Ludowej. Obejrzeli wystawę i miło spędzili czas na terenie obiektu. Dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazje zwiedzić Park Etnograficzny nad Węgorapą mieszczący się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie z budynkami przedstawiającymi tradycyjne XVIII- i XIX-wieczne budownictwo mazurskie. Wędrówki po Muzeum i skansenie pozwalają z bliska poznać kulturę i tradycje mazurskie, przenosząc się w minione wieki.

     • Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

     • Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 1  Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 2  Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 3  Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. - Obrazek 4   Dnia 5 czerwca na kortach tenisowych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Węgorzewie oraz w Parku Helwinga odbyły się Zawody o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Królak z klasy IV oraz Adrian Vittek z klasy VI. Chłopcy walczyli o wejście do rozgrywek wojewódzkich. Po zaciętej walce Wojtek zajął III miejsce w swojej kategorii, natomiast Adrian II miejsce i  awansował  do rozgrywek wojewódzkich. Należy podkreślić, iż w kategorii klas VI chłopcy reprezentowali bardzo wysoki poziom.  Przewidywane zawody, które miały trwać około dwóch godzin przedłużyły się  do niemal czterech godzin, a większość meczy kończyła się  tie brekiem. Sędzia Zbigniew Wacławski pogratulował naszym tenisistom. Trzymamy kciuki za Adriana, który będzie reprezentował naszą szkołę w zawodach wojewódzkich w Olecku. 

     • Zielona szkoła

     • Zielona szkoła - Obrazek 1   Zielona szkoła - Obrazek 2   Zielona szkoła - Obrazek 3    Zielona szkoła - Obrazek 4   Zielona szkoła - Obrazek 5   Zielona szkoła - Obrazek 6   Zielona szkoła - Obrazek 7   Zielona szkoła - Obrazek 8   Zielona szkoła - Obrazek 9   Zielona szkoła - Obrazek 10   Zielona szkoła - Obrazek 11   Zielona szkoła - Obrazek 12   Zielona szkoła - Obrazek 13   Zielona szkoła - Obrazek 14    Kolejna przygoda za nami. Tym razem uczniowie z naszej szkoły mogli przezwyciężać swoje słabości w Ośrodku Wczasowym Kulka na Mazurach. Dzieci uczestniczyły w trzydniowej zielonej szkole.

            Ośrodek Wypoczynkowy Kulka na Mazurach to moc atrakcji, nowoczesna infrastruktura sportowo-rekreacyjna i niezapomniana przygoda. A wszystko na łonie cudownej, mazurskiej natury. Nowoczesny i strzeżony obiekt jest w pełni przysposobiony do wypoczynku dzieci i młodzieży.

            Plan dnia była bardzo napięty, przygotowane zajęcia pod okiem wyszkolonych instruktorów  pozwoliły aktywnie spędzić czas i maksymalnie wykorzystać  każdą chwilę. Nasze Perełki z klas II-VII uczestniczyły w takich zajęciach jak: park linowy, kosmiczny trener,  waterball, quady, segway, quady, gry terenowe. Do dyspozycji były  również boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, plaża z pomostem

            Niewykluczone, że wrócimy tam już na jesień.

     • XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE

     • XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 1   XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 2   XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 3   XX SEMINARIUM EKOLOGICZNE - Obrazek 4      25 maja odbyło się XX Seminarium Ekologiczne „Czy Mazury mogą być moim drugim domem” organizowane przez Szkołę Podstawową w Budrach pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Wśród wielu osobistości pojawili się m.in. prof. dr hab. n. med. Paweł Nyckowski z Warszawskiego Centrum Medycznego – chirurg transplantolog oraz dr Grzegorz Rusak – specjalista i propagator staropolskiej kuchni myśliwskiej.
            Po wysłuchaniu wykładów uczniowie naszej szkoły: Laura Krukowska z kl. VII i Rafał Kowalik z kl. VI wystąpili z prezentacją promującą naszą mobilną pracownię komputerową, która została zakupiona dzięki umowie podpisanej  ze stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie.

     • Żywa lekcja historii

     • Żywa lekcja historii - Obrazek 1     Żywa lekcja historii - Obrazek 2     Żywa lekcja historii - Obrazek 3  Żywa lekcja historii - Obrazek 4     Żywa lekcja historii - Obrazek 5     Żywa lekcja historii - Obrazek 6  Żywa lekcja historii - Obrazek 7     Żywa lekcja historii - Obrazek 8     Żywa lekcja historii - Obrazek 9                                     25 maja w naszej szkole panowie z Lublina przeprowadzili lekcję historii pod tytułem : "Droga do niepodległości Polski". Lekcja nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uczniowie mogli przekonać się, jak trudna jest historia naszego narodu i jak skomplikowane były drogi do odzyskania niepodległości. Na wstępie prowadzący krótko przedstawił historię rozbiorów i powstania kościuszkowskiego, a także czasy napoleońskie. Następnie prowadzący opowiedział o powstaniach narodowych i udziale patriotów polskich w pierwszej wojnie światowej, kończąc na odzyskaniu niepodległości.
           Przy omawianiu kolejnych wydarzeń proszono na scenę uczniów, którym wręczono rekwizyty z omawianego okresu historycznego. Wszystkie prezentacje strojów i rodzajów broni przeplatane były informacjami dotyczącymi walki Polaków o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny. Po zakończeniu lekcji uczniowie mogli zapoznać się z wykorzystanymi podczas pokazu rekwizytami, a niektórymi nawet się pobawić.

     • „Z MATEMATYKĄ PRZEZ ŚWIAT”

     • „Z MATEMATYKĄ PRZEZ ŚWIAT” - Obrazek 1      23 maja odbył się konkurs „Z matematyką przez świat” organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w partnerstwie z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym szkolnym etapie konkursu. Uczniowie klasy VI: Gabriela Cichosz, Dawid Korzeniecki, Rafał Kowalik, Dorian Krukowski i Adrian Vittek przez 60 minut rozwiązywali test składający się z 7 zadań zamkniętych i 3 zadań otwartych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

             Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Katarzyna Komsta.

     • PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE

     • PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 1   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 2   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 3   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 4   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 5   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 6  PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 7   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 8   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 9   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 10   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 11   PRZEDSTAWIENIE CYRKOWE - Obrazek 12                          23 maja odwiedzili nas artyści z zespołu cyrkowego. W programie artystycznym znalazły się elementy magii, żonglerki, zabawy z klaunem. Było także spotkanie z wężem, znaleźli się ochotnicy, którzy nie bali się go potrzymać, a nawet owinąć wokół szyi. Salwy śmiechu wywołały uczniowskie próby gry na nietypowych instrumentach. Zachwyt wzbudziły popisy artystki występującej z gołąbkami i pudlami.

             Występ bardzo spodobał się naszym uczniom, szczególnie że byli nie tylko widzami, ale i próbowali swoich talentów cyrkowych, włączając się czynnie do zabawy. A chętnych nie brakowało!

     • ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE…

     • ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 1   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 2   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 3   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 4   ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE… - Obrazek 5   22 maja 2018 roku odbył się szkolny konkurs piosenki. Do konkursu, z wybraną przez siebie piosenką, przystąpili uczniowie klas: 0, I- III i IV-VII. 42 uczestników rywalizowało  w dwóch kategoriach: soliści i duety. Piosenki wykonywano przy akompaniamencie gitar i ukulele. Niektórzy wykonawcy korzystali z gotowych  podkładów muzycznych  albo śpiewali  a cappella.
             Komisja Konkursowa w składzie: p. Zofia Kruk, p. Joanna Kołowszyc, p.Anna Sroka, p.Agnieszka Tryk i p. Izabela Kawka po przesłuchaniu wszystkich chętnych przyznała następujące nagrody:
      W kategorii soliści klasy 0:

      I miejsce  -  Patrycja Denes, 

      II miejsce   -  Milena Zapaśnik,

      III miejsce - Adam Nazarowicz  oraz   Lena Predko,

      wyróżnienia:  Maja Śmierzyńska i Paulina Seifried.
      W kategorii soliści klas I-III:

      I miejsce -  Milena Milewska,

      II miejsce  -  Filip Drabyk,

      III miejsce - Wiktoria Pietraszek oraz Wiktoria Otterska,

      wyróżnienie: Angelika Kwarcińska.
      W kategorii duety klas I-III:

      I miejsce  -   Amelia Misztal i Marika Dreksler,

      II miejsce -  Patryk Głowacki i Damian Renter,

      III miejsce - Mateusz Kępa i Zuzanna Fok oraz Benedykt Kowalik i Maciej Krawczyk.
      W kategorii soliści klas IV-VII:

      I miejsce -  Ewelina Pióro,

      II miejsce  - Rafał Kowalik,

      III miejsce - Anita Husar.
      W kategorii duety klas IV-VII:

      I miejsce  -    Izabela Grabarz i Laura Krukowska,

      II miejsce   -  Patrycja Olbryś i Martyna Wojciechowska,

      III miejsce   -Magdalena Siemaszko i Wiktoria Guzman,

      wyróżnienie: Radosław Kuna  i Szymon Buczko.

           Wszystkim  uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy tak  pięknych występów.

     • Wojewódzkie finały o Puchar TVP Olsztyn.

     • Wojewódzkie finały o Puchar TVP Olsztyn. - Obrazek 1    Reprezentanci naszej szkoły Łukasz Kukułka oraz Adrian Vittek w finałach wojewódzkiego Turnieju o Puchar TVP Olsztyn w Ostródzie dumnie reprezentowali naszą szkołę. Chłopcy po kilkumiesięcznych treningach pod okiem trenera Piotra Lewki grali z najlepszymi tenisistami w województwie. Ostatecznie Adrian zajął VIII miejsce a Łukasz X. Gratulujemy naszym Perełkom Wojewódzkie finały o Puchar TVP Olsztyn. - Obrazek 2:)

     • TURNIEJ WOJEWÓDZKI XII MEMORIAŁU ANDRZEJA GRUBBY

     • TURNIEJ WOJEWÓDZKI XII MEMORIAŁU ANDRZEJA GRUBBY - Obrazek 1   TURNIEJ WOJEWÓDZKI XII MEMORIAŁU ANDRZEJA GRUBBY - Obrazek 2  18 maja w Lidzbarku Warmińskim odbył się Turniej Wojewódzki XII Memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Piskorz z klasy IV oraz Łukasz Kukułka i Adrian Vittek  z klasy VI. Chłopcy dzielnie walczyli o każdy zdobyty punkt. Reprezentanci naszej szkoły zajęli 5 miejsce i otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

           Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

     • POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

     • POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY - Obrazek 1   POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY - Obrazek 2   POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY - Obrazek 3POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY - Obrazek 4   POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY - Obrazek 5   POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY - Obrazek 6                 18 maja na Stadionie Miejskim odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowym Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Udział w zawodach zgłosiły 3 szkoły: SP nr 1, SP nr 2 i Perły. Zawodnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką, skoku w dal. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt: Magdalena Margiewicz, Martyna Dreksler, Dominika Urbanowicz, Wiktoria Guzman i Iga Kozłowska oraz  drużyna chłopców: Dominik Wójtowicz, Kacper Kopcych, Bartłomiej Grabarz, Benedykt Kowalik i Maciej Dyla. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasi zawodnicy dzielnie walczyli o miejsca na podium. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce a drużyna chłopców zdobyła III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

            Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy otrzymali puchary, medale i dyplomy. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • Technologie z klasą

     • Technologie z klasą - Obrazek 1 Technologie z klasą - Obrazek 2 Technologie z klasą - Obrazek 3 Technologie z klasą - Obrazek 4 Technologie z klasą - Obrazek 5 Technologie z klasą - Obrazek 6 Technologie z klasą - Obrazek 7 Technologie z klasą - Obrazek 8

          Nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenie w sieci – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane były na lekcjach informatyki w klasie VII podczas realizacji programu „Technologie z klasą”.

           Uczniowie w bardzo ciekawy sposób (prowadząc burzę mózgów, korzystając z wielu ciekawych filmików i prezentacji, programując za pomocą zestawu analogowego i na koniec – tworząc własną stronę www) zapoznawali się z zasadami bezpieczeństwa w sieci, reagowali na cyberprzemoc i dbali o swój wizerunek w sieci. Ucząc się podstaw języka HTML i JavaScript, stworzyli też własną stronę www, na której zaprogramowali działający kalkulator oraz prosty szyfrator.

           Programowanie jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną informatyki, która cały czas cierpi na deficyt fachowych programistów. Kto wie – może w przyszłości niektórzy z aktualnych siódmoklasistów zasilą szeregi programistów…

     • Wycieczka do Kadzidłowa

     • Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 1    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 2    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 3   Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 4    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 5    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 6  Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 7    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 8    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 9   Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 10    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 11     W czwartek 17 maja uczniowie klas 0 - II uczestniczyli w wycieczce do Kadzidłowa oraz w spływie po Krutyni. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie to ciekawy park położony w Puszczy Piskiej, na obszarze Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

           Celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z rodzimymi gatunkami zwierząt występującymi na terenie Puszczy Piskiej. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego dzieci miały możliwość wejścia do niektórych na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbyło się z przewodnikiem, który opowiadał o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.

             Największą atrakcją okazał się spływ po rzece Krutynia. Niesamowita  roślinność, krajobrazy, dzika przyroda, spokój, sielskość…  To tylko kilka z atrakcji, jakie mogliśmy przeżyć, wyruszając na spływ rzeką Krutynią. Dzięki czystej wodzie  mogliśmy obserwować  piękno świata podwodnych roślin i zwierząt .

            Na pewno tam wrócimy.