• „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

     • „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 1  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 2  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 3 „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 4  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 5  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 6  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 7  „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - Obrazek 8   20 kwietnia na Stadionie Miejskim w Iławie odbył się wojewódzki finał XVIII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn w kategorii U- 12. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Kukułka, Rafał Kowalik, Gabriel Palanis, Dorian Krukowski, Jakub Wojciechowski, Kamil Matejko i Patryk Wójcik. Nasi reprezentanci rozegrali mecze na bardzo wysokim poziomie z zawodnikami z Elbląga, Gołdapi i Ostródy. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale także kibicom i trenerom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali uczestników do gry. Reprezentanci z naszej szkoły dzielnie walczyli o każdą bramkę, jednak ciężko było wywalczyć miejsca na podium. W czasie turnieju nagradzane były postawy godne naśladowania. „Zieloną Kartką Fair Play” obdarowani mogli zostać zawodnicy, którzy podczas sportowej rywalizacji wykazali się wzorowym zachowaniem zgodnym z zasadami gry fair play. Taką „Zieloną Kartkę” i specjalną nagrodę otrzymał nasz zawodnik Jakub Wojciechowski.

           Głównym celem Turnieju była popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

           Organizatorzy Turnieju, Polski Związek Piłki Nożnej oraz sponsorzy, firma Tymbark i Elektroluks przygotowali szereg atrakcji. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz gorący posiłek.

             Gratulujemy naszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • Pierwsza pomoc

     • Pierwsza pomoc - Obrazek 1Pierwsza pomoc - Obrazek 2 Pierwsza pomoc - Obrazek 3 Pierwsza pomoc - Obrazek 4 Pierwsza pomoc - Obrazek 5 Pierwsza pomoc - Obrazek 6 Pierwsza pomoc - Obrazek 7

      Po raz kolejny ratownicy medyczni Pan Robert Wysocki i Pan Adam Kamiński z węgorzewskiej stacji pogotowia   ratunkowego FALCK zjawili się w nasze szkole, aby przeszkolić uczniów z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Dokładnie omówili sposób postępowania na miejscu wypadku, zasady wzywania służb ratunkowych i te, których powinniśmy pilnować, by sami nie stać się ofiarami potrzebującymi pomocy. Następnie praktycznie przeszkolili uczniów z prowadzenia resuscytacji, opatrywania ran i tamowania krwotoków, usztywniania i zabezpieczania złamanych kończyn, postępowania z omdleniami, zadławieniami i oparzeniami a także zabezpieczania ofiary poprzez ułożenie jej w pozycji bezpiecznej.

      Pamiętajmy, że pierwsze minuty – zanim na miejsce dotrze pogotowie ratunkowe – są niezwykle ważne. Nie bójmy się ratować potrzebujących tego. Obowiązkiem prawnym i moralnym każdego z nas jest udzielenie pierwszej pomocy, które może mieć postać choćby właśnie wezwania służb ratunkowych.

      Jeszcze raz dziękujemy ratownikom z węgorzewskiego FALCKa za przeszkolenie uczniów klas IV-VII z jakże ważnej umiejętności – RATOWANIA ŻYCIA!

     • SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS IV - VII

     • SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS IV - VII - Obrazek 1       16 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej wśród społeczności szkolnej i motywowanie jej do zachowań proekologicznych, a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.
              Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów klas IV –VII. O miano najlepszych ekologów rywalizowało 46 osób.
              Każdy uczestnik konkursu musiał rozwiązać test składający się z 26 pytań z podanymi do nich czterema odpowiedziami. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą na temat środowiska przyrodniczego i do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. Po wielkich zmaganiach mistrzami wiedzy ekologicznej w naszej szkole zostali:

       I miejsce – Wojciech Królak (kl. IV),

      II miejsce – Wojciech Wróblewski (kl. IV),

      III miejsce – Wiktoria Guzman (kl. IV).

          Na wyróżnienie zasługują także  Ignacy Tryk (kl. IV) i Dawid Korzeniecki (kl. VI), którzy znaleźli się tuż za podium.

          Zwycięzcy zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi na apelu z okazji Dnia Ziemi.

           Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE”

     • „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 1   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 2   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 3   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 4  „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 5   „I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE” - Obrazek 6   W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów kl. 0 - III z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Zajęcia prowadziły nauczycielki, które otrzymały certyfikat ukończenia kursu pt. „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

     • W KINIE I W ZOOSIAKU

     • W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 1     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 2     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 3  W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 4     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 5     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 6   W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 7     W KINIE I W ZOOSIAKU - Obrazek 8     9 kwietnia 44 uczniów z klas 0 – II wybrało się na wycieczkę do Giżycka. Najpierw udaliśmy się do kina Nowa Fala, aby podziwiać przygody Luisa, oglądając  film „ Luis i obcy”. Bohaterem jest dwunastoletni  chłopiec, który nie ma przyjaciół. Wychowuje go ojciec, czuwający całe noce  przy teleskopie, czekając na UFO, dniami odsypia je. Luis samodzielnie piecze ciasto na swoje urodziny i czeka na ojca, myśląc, że pamięta chociaż o urodzinach syna. Niestety, ojciec ciągle śpi. Chłopiec skazany na samotność  nawet w dniu urodzin niepodziewanie otrzymuje towarzystwo trzech kosmitów  i tak zaczyna się niesamowita  przygoda  Luisa.
               Po filmie odwiedziliśmy  sklep zoologiczno-akwarystyczny Zoosiak.   Tam podziwialiśmy różne zwierzęta polskie i egzotyczne. Pani Ania Wachowiak z mężem bardzo pięknie opowiadali i pokazywali te zwierzęta.  Dzieci słuchały z radością i zainteresowaniem.

      Serdecznie dziękujemy  Państwu Wachowiakom za zaproszenie i ciekawą i miłą wycieczkę po „Zoosiaku” a Pani Ani za piękny prezent do akwarium kl. II.

            Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni miłych wrażeń. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały: P. Edyta Szarmacher - Stasiak , P. Dorota Dąbrowska i P. Kazimiera Wincza.

     • „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK”

     • „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 1    „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 2    „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 3   „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 4    „TOMCIO ŁAKOMCZUSZEK” - Obrazek 5    5 kwietnia  w naszej szkole gościliśmy artystów z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z wszystkich klas obejrzeli przedstawienie pt. „Tomcio Łakomczuszek”, którego celem była promocja zdrowego stylu życia. 
              W bajkowy, barwny sposób  aktorzy przekazali  publiczności wiedzę o tym, jak i dlaczego należy dbać o higienę, zdrowe odżywianie i aktywny wypoczynek.

      Poprzez zabawne teksty i piosenki uczniowie przypomnieli sobie właściwości witamin, usłyszeli, w których produktach jest ich najwięcej.
              Mali widzowie podziękowali za występ spontanicznym śmiechem i gromkimi brawami.

     • INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA

     •  INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 1      INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 2       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 3   INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 4       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 5       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 6  INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 7       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 8       INSCENIZACJA WIELKOPOSTNO - WIELKANOCNA - Obrazek 9                        Wielki Post to czas refleksji, zadumy i powagi wprowadzający nas w chwile pełne radości i nadziei, które dają nam Święta Wielkanocne. 28 marca uczniowie klas IV- VI wcielili się w  role niewiast idących namaścić ciało Pana Jezusa, żołnierzy stojących na straży, apostołów oraz aniołów. W moment zastanowienia się nad sobą i swoim postępowaniem wprowadził nas Adaś, który po rozmowie ze Zbawicielem zdał sobie sprawę, iż ważne jest, aby zawsze czynić dobro. W kolejnych scenach aktorzy przypomnieli  o zbliżającym się wielkim cudzie, którym jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

           Po występie Pani Dyrektor Marzena Mokrzecka złożyła wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

     • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

     • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 1    MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 2   MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 3  MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM - Obrazek 4   27 marca na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę pod przewodnictwem P. Joanny Kołowszyc reprezentowali: Kacper Piskorz, Izabela Grabarz i Kacper Soroczyński z kl. VII. Uczniowie z naszej szkoły zajęli miejsca poza podium.

            Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek. Dziękujemy i gratulujemy.

     • FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

     • FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 1    FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 2    FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 3  FINAŁ WOJEWÓDZKI W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM - Obrazek 4    22 marca w hali sportowej OCSiR w Ostródzie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Do zawodów zgłosiło się po 10 zespołów zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców: SP Milejewo, Zwierzno, Perły, Ostróda, Gołdap, Pisanica, Olsztyn, Działdowo, Lidzbark Warmiński i Dywity. Naszą szkołę reprezentowali: Rafał Kowalik, Adrian Vittek i Łukasz Kukułka z klasy VI.
             Rywalizacja przebiegała najpierw w grupach. Każda drużyna rozegrała przynajmniej po pięć spotkań.  W każdej z grup do końca toczyła się zacięta walka.  Drużyna  chłopców uplasowała się na VII miejscu.

             Na zakończenie zmagań sportowych nasi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gorący posiłek. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

    • Necio.pl
     • Necio.pl

     • Necio.pl - Obrazek 1 Necio.pl - Obrazek 2  Necio.pl - Obrazek 3 Necio.pl - Obrazek 4 Necio.pl - Obrazek 5 Necio.pl - Obrazek 6

      W lutym i marcu uczniowie oddziału dla dzieci 5-6 letnich brali udział w cyklu zajęć z Neciem.

      Necio.pl to portal edukacyjny dla przedszkolaków oraz ich rodziców i nauczycieli, którego misją jest wprowadzenie najmłodszych w świat bezpiecznego internetu. Zawiera on mnóstwo, dedykowanych specjalnie dzieciom, gier, piosenek oraz animacji. Zarówno pod względem zawartości treściowej, jak i oprawy graficznej, wszystkie elementy strony Necio.pl opracowane zostały tak, by w sposób zrozumiały i atrakcyjny przekazywać treści związane z pojęciem edukacji medialnej.

      Dzieci wraz z bohaterem portalu – Robotem Neciem w sposób atrakcyjny i bardzo aktywny uczyły się czym jest i jak korzystać z komputera, czym jest internet, jakie są zasady bezpiecznego korzystania z niego oraz na czym polega komunikacja w internecie i jak się tam zachowywać. Podczas zajęć śpiewały piosenki, rysowały, tworzyły sieć komputerową z kłębka sznurka. Pracowały zatem bardzo aktywnie, i w przyjemny dla siebie sposób przyswajały sobie nowe, ale jakże ważne wiadomości.

      W dzisiejszych czasach, gdy komputer i internet są używane praktycznie w każdej dziedzinie życia, bardzo ważne jest, by dzieci już od najmłodszych lat zaznajamiały się z zasadami bezpiecznego korzystania z nich.

     • XIII POWIATOWY KONKURS DLA KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „WIEM WSZYSTKO”

     • XIII POWIATOWY KONKURS DLA KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „WIEM WSZYSTKO” - Obrazek 1 XIII POWIATOWY KONKURS DLA KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „WIEM WSZYSTKO” - Obrazek 2

                22 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Wiem Wszystko”. W konkursie brały udział dwuosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych z Pereł, Radziej, Węgielsztyna, Sobiech oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Temat przewodni tegorocznego konkursu to: „Być może to twój zawód”. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kępa (kl. II) i Dominik Wołodźko (kl. III).

             Chłopcy dzielnie odpowiadali na wiele pytań, rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz wiedzy na temat różnych zawodów. Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe nagrody.

                  Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

     • SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM

     • SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 1     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 2     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 3  SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 4     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 5     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 6  SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 7     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 8     SUKCES W TURNIEJU SZACHOWYM - Obrazek 9                     21 marca w Zespole Szkół w Radziejach odbył się Turniej Szachowy Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego. W zawodach wzięło udział 46 uczestników z sześciu szkół. Wśród nich byli także nasi reprezentanci: Izabela Grabarz (kl. VII), Rafał Kowalik, Adrian Vittek (kl. VI), Julia Słomka (kl. V), Michał Jurek (kl. IV), Benedykt Kowalik , Amelia Misztal (kl. III), Aleksandra Cybulska i Łukasz Komorowski (kl. II) pod opieką P. Kazimiery Winczy.
             Wszyscy rozegrali 7 rund po 10 minut na zawodnika. Rywalizacja była ogromna, ale nasi uczniowie radzili sobie bardzo dobrze, wygrywali, remisowali i przegrywali. Podczas turnieju zdobyli wiele nowych doświadczeń.
            Po zakończonych zmaganiach chwilę czekaliśmy na wyniki. Nagrodzono 12 osób w kategoriach: kl. I – IV dziewczęta i chłopcy oraz kl. V – VII dziewczęta i chłopcy. Julia Słomka zajęła I miejsce w swojej kategorii, otrzymując medal i dyplom. Poza podium najlepiej spośród naszych reprezentantów wypadł Adrian Vittek. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom uczestnictwa i smycz.

            Dzieci przygotowywały P. Zofia Kruk i P. Kazimiera Wincza. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły. 

     • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

     • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 1     DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 2     DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 3  DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 4     DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 5       DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 6    DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 7    DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 8      DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 9  DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 10     21 marca to Dzień Samorządności w naszej szkole. „Wagary” tego dnia były bardzo udane. Do szkoły przybyliśmy, ale swój czas zorganizowaliśmy inaczej niż zwykle.
              Zajęcia rozpoczęliśmy poetycko, odbył się konkurs recytatorski, aby uczcić Światowy Dzień Poezji.
              Dalsza część dnia przebiegała w wesołym nastroju. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V. Na początku wystąpili w takich samych strojach i zaśpiewali piosenkę pt. „Tamta dziewczyna”. Następnie wystartowali w konkursie na Miss i Mistera Szkoły, ale przewrotnie – o tytuł Miss ubiegali się chłopcy, a o tytuł Mistera – dziewczęta. Kandydaci zaprezentowali się w trzech kreacjach, a każda była nagradzana brawami. Powołane wcześniej jury dokonało wyboru i nagrodziło uczestników stosownymi tytułami.
            Po chwili przerwy zebraliśmy się przed szkołą, utworzyliśmy wiosenny pochód i z przygotowanymi słomianymi marzannami udaliśmy się do wyznaczonego miejsca za boiskiem. Chwilę czekaliśmy, po czym mogliśmy obserwować, jak kukły się palą. To był znak, że zima już odeszła.

            Kolejne godziny to także „wagary”. Z lekcji można było „uciekać”, ale razem z nauczycielami i tak właśnie zrobiliśmy.  W ten sposób tego dnia pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 1     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 2     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 3  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 4     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 5       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 6   SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 7     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 8       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 9   SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 10     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 11       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 12  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 13     SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 14       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 15  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI - Obrazek 16    21 marca uczciliśmy Światowy Dzień Poezji. Tego dnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 21 uczestników. Startowali oni w trzech kategoriach: oddziały przedszkolne, kl. I - III i kl. IV - VII. Komisja w składzie: Joanna Kołowszyc, Katarzyna Komsta i Izabela Kawka wysłuchała recytacji mniej i bardziej znanych utworów, po czym musiała podjąć decyzję i ogłosić wyniki.
               Oto zwycięzcy:

      kategoria – oddziały przedszkolne
      -
      I miejsce – Lena Predko,
      - II miejsce – Ewa Żółcińska,
      - III miejsce – Maja Wierzchowska,
      - wyróżnienia – Gabriela Sęktas, Zofia Wachowiak, Julia Wachowiak;
      kategoria - kl. I – III
      -
      I miejsce – Filip Drabyk (kl. I),
      - II miejsce – Wiktoria Pietraszek (kl. I), Mateusz Kępa (kl. II),
      - III miejsce – Angelika Kwarcińska (kl. I),
      - wyróżnienia – Julia Kusz (kl. I), Zuzanna Fok (kl. II), Wiktoria Otterska (kl. III);
            kategoria - kl. IV – VII
      -
      I miejsce – Magdalena Siemaszko (kl. IV),
      - wyróżnienie – Natalia Chmurzyńska (kl. V).
               Nagrodę przyznała też Marzena Mokrzecka, otrzymał ją Damian Renter
      z kl. III.

      Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwały P. Dorota Dąbrowska i P. Zofia Kruk.

    • Kangur Matematyczny
     • Kangur Matematyczny

     • 15 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów:

      Klasa IV

      Wiktoria Guzman

      Wojciech Królak

      Klasa V

      Anna Królak

      Klasa VI

      Gabriela Cichosz

      Anita Husar

      Dawid Korzeniecki

      Rafał Kowalik

      Dorian Krukowaski

      Łukasz Kukułka

      Adrian Vittek

      Klasa VII

      Szymon Buczko

      Uczestnicy rozwiązywali testy odpowiednie do swojej kategorii wiekowej.

      Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

     • EKO warsztaty

     • EKO warsztaty - Obrazek 1EKO warsztaty - Obrazek 2 EKO warsztaty - Obrazek 3 EKO warsztaty - Obrazek 4 EKO warsztaty - Obrazek 5 EKO warsztaty - Obrazek 6 EKO warsztaty - Obrazek 7

      Dnia 16 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Perłach uczestniczyły w Eko Warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Mazurskiego Związku Międzygminnego - Gospodarka Odpadami. Chcąc prowadzić właściwą gospodarkę odpadami, warto odpowiednie nawyki związane z segregacją odpadów utrwalać w dzieciach od najmłodszych lat.
      Celem warsztatów było przekazanie i utrwalenie w maluchach wiedzy i nawyków podziału odpadów w zależności od rodzaju. Dzieci uczą się więc odpowiednio dobierać i grupować odpady zmieszane, suche, szklane i niebezpieczne. Dowiadują się o korzyściach wynikających z segregacji odpadów i możliwościach ich ponownego wykorzystania.

      Pomyślmy już teraz o naszej planecie

      zanim się stanie jednym wielkim śmieciem.
      Byłby to wtedy problem nie lada,
      zatem już teraz pomyślmy o odpadach.
      Bo śmieci i odpady nie są jednakowe,
      są szklane, papierowe także plastikowe.
      Więc posłuchajcie dobrej rady
      i segregujcie odpady.
      I od dzisiaj swych śmieci
      nie wyrzucajcie jak leci.
      Osobno plastik, osobno szkło,
      osobno puszki. Przyrodę chroń!
     • Jesteśmy EKO-LOGICZNI...

     • Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 1 Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 2 Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 3 Jesteśmy EKO-LOGICZNI... - Obrazek 4

      ... nie tylko w trakcie wielkich akcji. Uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy zadbali o porządek terenu szkoły i najbliższej okolicy, bo zależy nam na naszym środowisku!

     • Warsztaty REKO-EKO

     • Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 1 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 2 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 3 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 4 Warsztaty REKO-EKO - Obrazek 5

           15 marca uczniowie klas III – IV wzięli udział w  warsztatach „REKO-EKO” poświęconych Wspólnemu Systemowi Segregacji Odpadów Komunalnych. Warsztaty zostały zorganizowane przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie.
            Uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzili  zakład. Poznali  zasady funkcjonowania placówki. Zapoznali  się ze sposobem  postępowania z odpadami, procesem recyklingu. Zobaczyli miejsca składowania odpadów organicznych, z których w końcowym etapie powstaje kompost. Dowiedzieli się, jak powstaje i jak jest wykorzystywany. Na koniec spotkania pod okiem pani Anny Baranowskiej wykonali przedstawiające bakterię magnesy na lodówkę. Wszyscy uczestnicy w prezencie  otrzymali kamizelki odblaskowe.    
                                                                

     • Mobilna Pracownia

     • Mobilna Pracownia - Obrazek 1

      Dnia 07.03.2018 r. zarząd naszego stowarzyszenia Perła - Promocja - Edukacja - Rozwój w osobach: Andrzej Michalak oraz Marzena Mokrzecka podpisali umowę na realizację grantu "Mobilna pracownia komputerowa innowacyjną metodą promocji obszaru działania stowarzyszenia LGD WJM". 
      Dzięki temu zakupimy nowoczesną pracownię komputerową na 18 stanowisk wyposażoną w laptopy. Zaplanowaliśmy również szereg działań dotyczących promocji naszego regionu, szkolenia komputerowe, prezentacje multimedialne, spotkania w szkołach. Z pracowni będą również korzystać nasze Perełki Mobilna Pracownia - Obrazek 2 Zarząd stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania pracownikom stowarzyszenia LOKALNA GRUPA RYBACKA WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE za pomoc przy pisaniu wniosku. Dołożymy wszelkich starań, aby rzetelnie i fachowo zrealizować i rozliczyć projekt.

     • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - Obrazek 1         7 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Cieszy fakt, że znalazło się aż 38 chętnych z kl. IV - VII, aby zmierzyć się z różnymi zadaniami ortograficznymi. Uczestnicy konkursu pisali dyktando i wypełnili karty pracy, za co mogli otrzymać 100 punktów.
              Wyniki zostały ogłoszone 12 marca. Oto mistrzowie ortografii z naszej szkoły:         
      I miejsce – Laura Krukowska (kl. VII),

      II miejsce – Jakub Nagrodzki (kl. VI),
      III miejsce – Gabriela Cichosz (kl. VI),

      wyróżnienie: Rafał Kowalik i Ewelina Pióro (kl. VI).

               W klasie V najlepiej wypadła Magdalena Margiewicz, w kl. IV – Iga Kozłowska i Wojciech Królak.
               Nad organizacją i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała P. Zofia Kruk.