• Wycieczka do Kadzidłowa

     • Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 1    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 2    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 3   Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 4    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 5    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 6  Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 7    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 8    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 9   Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 10    Wycieczka do Kadzidłowa - Obrazek 11     W czwartek 17 maja uczniowie klas 0 - II uczestniczyli w wycieczce do Kadzidłowa oraz w spływie po Krutyni. Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie to ciekawy park położony w Puszczy Piskiej, na obszarze Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

           Celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z rodzimymi gatunkami zwierząt występującymi na terenie Puszczy Piskiej. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego dzieci miały możliwość wejścia do niektórych na ich obszerne wybiegi, a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Ze względu na rozległość terenu i jego charakter, zwiedzanie Parku odbyło się z przewodnikiem, który opowiadał o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.

             Największą atrakcją okazał się spływ po rzece Krutynia. Niesamowita  roślinność, krajobrazy, dzika przyroda, spokój, sielskość…  To tylko kilka z atrakcji, jakie mogliśmy przeżyć, wyruszając na spływ rzeką Krutynią. Dzięki czystej wodzie  mogliśmy obserwować  piękno świata podwodnych roślin i zwierząt .

            Na pewno tam wrócimy.

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - Obrazek 1   PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - Obrazek 2   PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - Obrazek 3   PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - Obrazek 4   PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - Obrazek 5   PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - Obrazek 6                   16 maja w Bibliotece Szkolnej w Perłach odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Zostali oni uroczyście przyjęci w poczet czytelników.
             Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy III i IV. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Po występie pierwszoklasiści mogli pochwalić się swoją znajomością najpopularniejszych baśni i bajek, rozwiązując zagadki i krzyżówkę.
             Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez Książkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

           Na zakończenie pani bibliotekarka pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek.

     • Bezpieczniki Taurona

     • Bezpieczniki Taurona - Obrazek 1 Bezpieczniki Taurona - Obrazek 2 Bezpieczniki Taurona - Obrazek 3 Bezpieczniki Taurona - Obrazek 4 Bezpieczniki Taurona - Obrazek 5 Bezpieczniki Taurona - Obrazek 6 Bezpieczniki Taurona - Obrazek 7 Bezpieczniki Taurona - Obrazek 8

          Na lekcjach techniki uczniowie klas IV-V brali udział w programie edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych, którego najważniejszym celem jest przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Program jest realizowany przez spółkę TAURON Dystrybucja S.A.

           Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej, co to jest prąd i jak jest wytwarzany oraz jakie mamy rodzaje elektrowni i co najważniejsze – które z nich są ekologiczne.

          Dzięki ciekawym filmom i eksperymentom dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w lekcjach i na pewno dużą część materiału zawartego w nich zapamiętają na długo. Dodatkowo pomogą im w tym prezenty – lampki USB, które firma TAURON w podziękowaniu za udział w swoim programie przekazała wszystkim uczniom.

     • POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „POLSKIE GÓRY”

     • POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „POLSKIE GÓRY” - Obrazek 1   POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „POLSKIE GÓRY” - Obrazek 2   POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „POLSKIE GÓRY” - Obrazek 3  POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „POLSKIE GÓRY” - Obrazek 4   POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY „POLSKIE GÓRY” - Obrazek 5    15 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla klas III pt. „Polskie góry”. W konkursie brały udział  dwuosobowe drużyny z klas III ze Szkół Podstawowych z Pereł, Radziej oraz SP nr 1 i 2 z Węgorzewa. Naszą szkołę reprezentowali Milena Milewska i Maciej Krawczyk. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część dotyczyła czytania fragmentu wylosowanej legendy. Mistrzem Pięknego Czytania został Maciej Krawczyk. Druga część to konkurs wiedzy ze znajomości treści polskich legend. Nasza drużyna dzielnie odpowiadała na wiele pytań. Za zajęcie II miejsca Milena i Maciek otrzymali wspaniałe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

            Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

     • POWIATOWY CZWÓRBÓJ

     •     15 maja na Stadionie Miejskim odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Udział w zawodach zgłosiły 3 szkoły: SP nr 1, SP nr 2 i Perły. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach:  biegu na 60 m, rzucie piłeczką, skoku w dal i biegu na 1000 m. Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Kukułka, Rafał Kowalik, Adrian Vittek, Gabriel Palanis i Bartłomiej Domeła. Drużyna chłopców zdobyła III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

           Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy otrzymali puchar i dyplom. Opiekę nad uczniami sprawowała P. Joanna Kołowszyc.

     • SPOTKANIE Z MUZYKĄ

     • SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 1    SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 2    SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 3   SPOTKANIE Z MUZYKĄ - Obrazek 4    14 maja 2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna lekcja żywej muzyki. Tematem spotkania była muzyka włoska. Artyści chcieli nam przybliżyć muzykę włoską różnych epok, w szczególności renesansową, barokową i współczesną. Wysłuchaliśmy kilku pięknych utworów wykonanych na altówce, flecie i gitarze. Usłyszeliśmy  pieśń weneckiego  gondoliera . Dowiedzieliśmy się, kim jest wirtuoz.
              Na zakończenie  w opowieściach pojawił się wielki włoski tenor - Andrea Bocelli  i wysłuchaliśmy utworu „Time to say goodbye” („Czas powiedzieć do widzenia”). 

           Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

     • Półfinały Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar TVP Olsztyn

     •   Półfinały Turnieju w Tenisie Stołowym o Puchar TVP Olsztyn - Obrazek 1   Dnia 12 maja w Lidzbarku Warmińskim odbyły się półfinały Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar TVP Olsztyn. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy VI Łukasz Kukułka i Adrian Vittek.  Po zaciekłej walce obu zawodnikom udało się zakwalifikować do finałów, które odbędą się 20 maja w Ostródzie. Trzymamy kciuki :) Zawodnicy składają serdeczne podziękowania trenerowi Panu Piotrowi Lewce za przygotowanie do turnieju. 

     • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

     • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 1    INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 2   INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 3  INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 4   INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - Obrazek 5   11 maja w Sobiechach odbyły się Igrzyska Dzieci o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego Szkół Podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W biegach wzięły udział trzy szkoły: Sobiechy, Budry i Perły. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników. Biegi rozgrywane były na dystansach dla dziewcząt od 600m do 800m a dla chłopców od 800m do 1000m. Uczniowie z naszej szkoły spisali się bardzo dobrze i zajęli miejsca na podium. W kategorii dziewcząt: I miejsce Magdalena Margiewicz, II miejsce Martyna Dreksler, III miejsce Dominika Urbanowicz i Julia Słomka. W kategorii chłopców: II miejsce Bartosz Piskorz, III miejsce Kukułka Łukasz, IV miejsce Mariusz Kalich, V miejsce Norbert Kozłowski, VII miejsce Adrian Vittek i Dominik Wójtowicz, VIII miejsce Rafał Kowalik, XI miejsce Maciej Denes.                                                                                   

           Na zakończenie biegów zawodnicy otrzymali dyplomy i medale. Reprezentantom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

     • "MATEMATYCZNE ASY”

     • "MATEMATYCZNE ASY” - Obrazek 1     "MATEMATYCZNE ASY” - Obrazek 2  9 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Listopada 1918 r. w Sobiechach odbył się X Powiatowy Konkurs klas II i III „Matematyczne Asy”. Do konkursu zgłosiły się dwuosobowe reprezentacje pięciu szkół naszego powiatu: węgorzewskiej „Jedynki” i „Dwójki”, Buder, Pereł i Sobiech. Naszą szkołę reprezentowali Dominik Wołodźko z kl. III i Dominik Wincza z kl. II. Uczniów do konkursu przygotowywały P. Agata Kulesza i P. Kazimiera Wincza. Nasi chłopcy po długich zmaganiach zajęli 2 miejsce. Otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY - Obrazek 1    POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY - Obrazek 2    POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY - Obrazek 3            9 maja w Pozezdrzu o tytuł "Mistrza Ortografii Powiatu Węgorzewskiego” walczyło 18 uczniów z sześciu szkół podstawowych naszego powiatu: dwie szkoły z Węgorzewa oraz z Radziej, Pereł, Buder i Pozezdrza.  Konkurs składał się z dwóch etapów: dyktanda i wypełniania kart pracy.  Naszą szkołę reprezentowali: Laura Krukowska z kl. VII oraz Gabriela Cichosz i Jakub Nagrodzki z kl. VI, przygotowywani przez P. Zofię Kruk.

      Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze, najlepiej Jakub Nagrodzki, któremu  naprawdę niewiele zabrakło do podium. Gratulujemy!

          Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

     • XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury i jubileuszowa Eko – Logika

     • XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury i jubileuszowa Eko – Logika - Obrazek 1 XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury i jubileuszowa Eko – Logika - Obrazek 2 XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury i jubileuszowa Eko – Logika - Obrazek 3 XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury i jubileuszowa Eko – Logika - Obrazek 4 XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury i jubileuszowa Eko – Logika - Obrazek 5 XXII Biegi Uliczne Mazury Cud Natury i jubileuszowa Eko – Logika - Obrazek 6

           Po raz dwudziesty drugi dzieci ścigały się podczas biegów ulicznych Mazury Cud Natury, które odbyły się, jak co roku, 2 maja. Podczas trwania imprezy dzieci mogły także uczestniczyć w zabawie edukacyjnej Eko - Logika, w której miały do zebrania 5 naklejek po wykonaniu 5 zadań zachęcających do segregacji odpadów.

           W biegach uczniowie mieli do pokonania różne dystanse: od 100 do 1300 m, w zależności od kategorii wiekowej.

           Kolejność biegów organizatorzy ustalili od najstarszych do najmłodszych roczników. W związku z tym na placu Wolności w Węgorzewie już od 8.30 gromadzili się sportowcy.

           Naszą szkołę reprezentowało wielu uczniów. Poniżej przedstawiamy wyniki oraz uczestników biegów:

      Uczniowie z klas IV-VII

      Radosław Kuna – 18 miejsce

      Julia Słomka – 10 miejsce

      Adrian Vittek – 10 miejsce

      Bartłomiej Domeła – 13 miejsce

      Łukasz Kukułka – 7 miejsce

      Rafał Kowalik – 16 miejsce

      Michał Jurek – 26 miejsce

      Magdalena Margiewicz – 20 miejsce

      Dominika Urbanowicz – 10 miejsce

      Martyna Dreksler – 9 miejsce

      Dominik Wójtowicz – 19 miejsce

      Uczniowie klas I-III

      Benedykt Kowalik – 2 miejsce

      Patryk Głowacki – 12 miejsce

      Maciej Krawczyk – 15 miejsce

      Amelia Misztal -

      Marika Dreksler -

      Łukasz Komorowski – 5 miejsce

      Dominik Wincza -

      Dominik Reszuta -

      Jakub Polonis -

      Dominika Kwarcińska -

      Angelika Kwarcińska -

      Wiktoria Pietraszek -

      Anna Weiss -

      Dominik Grabarz -

      Dawid Grabarz -

      Michał Dyla -

      Filip Drabyk -

      Amelia Olender -

      Klasa „O”

      Eryk Ciszewski – 2 miejsce

      Ksawery Kochan -

      Wojciech Orłowski -

      Adam Nazarowicz -

      Paulina Seifried -

     • Festyn rodzinny i regaty

     •    1 maja 2018 r. w Ośrodku „Piekny Brzeg” odbył się festyn rodzinny, regaty węgorzewiaków, a przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla Łukasza Filipka – 10 letniego niepełnosprawnego chłopca z Węgorzewa.

          Podczas tej imprezy, zorganizowanej przez stowarzyszenie „Otwarte jeziora”, siedmioro uczniów z SP Perły było wolontariuszami: Patrycja Olbryś, Izabela Grabarz, Laura Krukowska, Radosław Kuna, Anita Husar, Martyna Wojciechowska i Gabriela Śliwka.

     • Przedstawienie "Lustereczko"

     • Przedstawienie "Lustereczko" - Obrazek 1 Przedstawienie "Lustereczko" - Obrazek 2

            27 kwietnia gościł w naszej szkole Teatr z Białegostoku. Artyści zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. "Lustereczko” .

           Widzowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy wróżki o imieniu Lustereczko, która opuściła swój piękny świat, aby poznać zachowania ludzi i nauczyć się od nich nowych emocji. Spektakl teatralny, działając na wyobraźnię dziecka, przekonująco opowiadał o sile dobra. Aktorzy przypominali, że zawsze mamy wybór w podejmowaniu decyzji. Uczniowie mogli zobaczyć, jak dobro czynione przez głównych bohaterów powróciło do nich ze zdwojoną siłą.

     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • Święto Konstytucji 3 Maja - Obrazek 1 Święto Konstytucji 3 Maja - Obrazek 2

          27 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Perłach uroczyście obchodzili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Było patriotycznie, wzruszająco i w otoczeniu barw narodowych. Uczniowie klasy VI z okazji tego święta przedstawili w formie montażu słownego okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wiersze laureatów konkursu recytatorskiego i pieśni patriotyczne wykonane przez III klasę podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny, współczesnego patriotyzmu, podkreślały znaczenie symboli narodowych. Spowodowały, że niejednemu uczestnikowi występu zakręciła się łza w oku.
           W tym dniu wszystkim towarzyszyły barwy biało–czerwone.

     • Konkurs Recytatorski „Bohaterom Listopada 1918 r."

     • Konkurs Recytatorski „Bohaterom Listopada 1918 r." - Obrazek 1 Konkurs Recytatorski „Bohaterom Listopada 1918 r." - Obrazek 2

           27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sobiechach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem  „Bohaterom Listopada 1918 r.” Zadaniem uczestników było przygotowanie i recytacja utworu o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów: Filip Drabyk (kl. I), Hanna Wincza kl.(II), Magdalena Siemaszko i Wiktoria Guzman (kl. IV), Rafał Kowalik (klVI), Laura Krukowska i Szymon Buczko (kl. VII).

         Uczniów do konkursu przygotowywały: P. Dorota Dąbrowska, P. Zofia Kruk  i P. Kazimiera Wincza.
          Dzieci recytowały w pięciu kategoriach wiekowych: oddział przedszkolny, kl. I – II, kl. III – IV, kl. V – VI, kl. VII. W przerwie wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek. Po długich obradach jury poznaliśmy zwycięzców konkursu. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

      - Magdalena Siemaszko  - I miejsce,
      - Filip Drabyk i Rafał Kowalik – III miejsce,
      - Szymon Buczko - wyróżnienie.

         Dziękujemy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

     • Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty - Obrazek 1 Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty - Obrazek 2

         26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Przed uczniami było trudne zadanie. Sprawdzian składał się z dwóch części podstawowych: języka polskiego i matematyki oraz część dodatkowej  z przyrody. Wszyscy pracowali samodzielnie, wytrwale i  uważnie. Do ostatniej chwili rozwiązywali zadania. Był to ich pierwszy oficjalny sprawdzian. Życzymy im powodzenia i uzyskania maksymalnej liczby punktów.

     • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka"

     • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka" - Obrazek 1 Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka" - Obrazek 2 Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych "Superdwójka" - Obrazek 3

          25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sobiechach odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Superdwójka” dla uczniów klas piątych szkół podstawowych. Wzięło w nim udział siedem dwuosobowych drużyn ze szkół naszego powiatu. Uczestnicy musieli rozwiązać m.in. łamigłówki, sudoku, tangram i zadania tekstowe.

         Naszą szkołę reprezentowały Natalia Chmurzyńska i Anna Królak. Uczennice dzielnie się spisały, zajęły III miejsce. Dziękujemy i gratulujemy.

     • Szkolny konkurs przyrodniczy

     •  24 kwietnia odbył się „Szkolny konkurs przyrodniczy”  dla klas II - III. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody. Test przygotowała P. Dorota Dąbrowska. Poziom konkursu był wysoki, a rywalizacja zacięta. Oto wyniki:
      - I miejsce – Dominik Wołodźko (kl. III),
      - II miejsce – Wiktoria Otterska (kl. III),
      - III miejsce – Benedykt Kowalik (kl. III), Maciej Krawczyk(kl. III),
      - wyróżnienia – Dominik Wincza(kl. II).

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie najlepszym.

     • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 1 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 2 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 3 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 4 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 5 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Obrazek 6

      Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez:

      1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
      2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
      3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
      4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
      5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      W tym roku nasza szkoła jak zawsze wzięła udział w powiatowych finałach. Reprezentowali nas:

      - Gabriela Cichosz           klasa VI

      - Patrycja Olbryś              klasa VII

      - Adrian Vittek                  klasa VI

      - Szymon Buczko             klasa VII

      Uczestnicy zmagali się w czterech konkurencjach:  test wiedzy, miasteczko ruchu drogowego, tor sprawnościowy i pierwsza pomoc.  W tym roku ponownie zwyciężyliśmy wśród drużyn z całego powiatu w teście wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a Szymon Buczko okazał się najlepszym zawodnikiem w tej konkurencji (rok temu tytuł ten zgarnęła Gabrysia)! Nieźle poszło nam także na miasteczku ruchu drogowego, ale gorzej na torze sprawnościowym i przy udzielaniu pierwszej pomocy. Cały turniej zakończyliśmy tuż „poza pudłem” (do drugiego miejsca zabrakło nam zaledwie 2 punkty).

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej wiedzy, a za rok powalczymy o jeszcze lepsze wyniki!

     • ,,Moja Ziemia – Mój Dom”

     • ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 1   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 2   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 3  ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 4   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 5   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 6  ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 7   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 8   ,,Moja Ziemia – Mój Dom” - Obrazek 9  Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Święto powstało z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych.
              Uczniowie naszej szkoły bezpośrednio wzięli udział w akcji. Zbierali śmieci w Perłach. Klasy młodsze  posprzątały teren posesji szkolnej, natomiast klasy starsze -
      pobocza dróg w okolicach szkoły.
              W ramach podsumowania obchodów Dnia Ziemi odbyło się przedstawienie ekologiczne przygotowane przez klasę VII. Przedstawienie miało na celu edukację ekologiczną oraz naukę właściwych zachowań zmierzających do poprawy jakości środowiska naturalnego. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób opowiadali o zanieczyszczeniu środowiska: wody, gleby, powietrza i zmniejszającej się populacji roślin oraz zwierząt. Wskazywali działania, których celem jest przywrócenie równowagi w naturze. Pozytywny i odpowiedzialny stosunek do przyrody powinien stać się trwałym elementem systemu wartości młodego człowieka. Inscenizację uatrakcyjniła piosenka o tematyce ekologicznej wykonana przez klasę III.

            Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku, a następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach na świeżym powietrzu.
             Za okazaną pomoc w realizacji szkolnej akcji Dzień Ziemi serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie .
              Pamiętajmy:
       los Ziemi zależy od każdego z nas.