• Aktualności

     • Festyn Rodzinny „ZABAWA CYRKOWA”

      14 czerwca po południu do naszej szkoły przybyli uczniowie, ich rodziny, znajomi, przyjaciele, także absolwenci i pracownicy, aby wziąć udział we wspólnej zabawie pod hasłem „Zabawa cyrkowa”. Pogoda na szczęście dopisała, a świetne humory sprawiły, że wszyscy chętnie korzystali z atrakcji, które zostały przygotowane na ten dzień.
      W części artystycznej podziwialiśmy najmłodszych i najstarszych uczniów naszej szkoły. Na początku dzieci z oddziałów przedszkolnych pięknie śpiewały i tańczyły. Radość rodziców była ogromna, ale było też wzruszenie, kiedy otrzymali serduszka od swoich pociech. Najstarsi wywołali lawinę śmiechu, wystąpili w skeczu „Rolnik szuka żony”. Gromkie brawa było słychać po wszystkich występach.
      Dalsza część festynu to gry, zabawy i zawody na świeżym powietrzu. Do konkurencji na wesoło stanęli dorośli i dzieci. Było przeciąganie liny, przenoszenie i

     • GRILL KLASY VIII

      12 czerwca rodzice uczniów klasy VIII zorganizowali grilla dla swoich „pociech”. Na zabawę przyszli wszyscy tegoroczni absolwenci, rada pedagogiczna, pracownicy obsługi oraz rodzice.
      Na początku Pani Dyrektor skierowała kilka słów do uczniów i podziękowała rodzicom za przygotowanie spotkania. Następnie przyszedł czas na tańce, harce i hulanki. Większość uczniów bawiła się wyśmienicie. Na parkiecie nie zabrakło również rodziców. W czasie krótkich przerw między utworami był czas na zjedzenie przepysznych przekąsek oraz na pamiątkowe fotografie.

     • Na sportowo ze „Świerszczykiem"

      Fundacja "ABCXXI” była organizatorem XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Hasło Tygodnia nawiązywało do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
      Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży, dlatego w akcję włączyła się również nasza szkoła.
      Na zajęciach bibliotecznych uczniowie klas I - III zapoznali się z historią powstania najstarszego czasopisma w Europie – „Świerszczyka”, wysłuchali krótkiego opowiadania G. Kasdepke „Remis” i stworzyli własny sportowy numer „Świerszczyka”.

     • MISTRZOSTWA POWIATU WĘGORZEWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH

      10 czerwca na naszym szkolnym boisku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego Dziewcząt i Chłopców w Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Dziewczęta uczestniczyły w turnieju po raz trzeci, chłopcy – po raz szósty. O czołowe miejsca rywalizowały drużyny z: Buder, Sobiech, Pozezdrza, Węgielsztyna i Pereł. Mimo że było upalnie, zawodnicy dzielnie walczyli, a pozostali uczniowie kibicowali.

     • Pierwszoklasiści już są czytelnikami.

      6 czerwca 2019 roku uczniowie klasy I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować, a obowiązki czytelnika traktować z całą powagą. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.
      Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy III. Trzecioklasiści przekazali młodszym kolegom podstawowe zasady korzystania z biblioteki oraz uczyli poszanowania książek.
      Następnie uczniowie klasy I rozpoznawali tytuły bajek i ich bohaterów, rozwiązywali łamigłówki i krzyżówkę. Śpiewająco zdali egzamin i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać ze zbiorów biblioteki.

  • Partnerzy szkoły

   • FALCK ratownictwo
   • Róża Wiatrów
   • Ognisty Ptak
   • Śnieżka
   • Fundacja Świętego Mikołaja